.

.

RLECS 6pcs BNC Машки Конектори Пресврт-на Коаксијални Адаптери ЗА ВИДЕО НАДЗОР Камера

RLECS 6pcs BNC Машки Конектори Пресврт-на Коаксијални Адаптери ЗА ВИДЕО НАДЗОР Камера

Оценка на стоката:

DEN 1.00
Достапност
Производот е достапен

Материјал на Внатрешното Јадро : Бакар; Материјал На Школка : Нерѓосувачки; Големина На Телото : 14х63мм (Dx L); Пакет : 6 x BNC Машки Конектори Не само изработени од висококвалитетен Нерѓосувачки Челик, туку се чисто навојни и даваат цврста врска. Користете ја раката за едноставно пресврт на BNC конектори за кабелска јакна за сигурно поставување; не бара никакви алатки за стегање или дополнителна опрема. Се користи како коаксијален кабел завршува и/ или bnc адаптер за поврзување на аудио и видео уреди со BNC конекции. Работи одлично со CCTV домашна безбедност, HD-AHD tvi камери, HD-SDI, аналогни и многу повеќе. Спецификација : Име На Производ : BNC Приклучок Материјал На Внатрешното Јадро : Бакар Школка Материјал : Тип На Поврзување Од Нерѓосувачки Челик : Без Заварување Карактеристична Импеданса : 5 Оми Големина На Телото : 14x63mm (Dx L) Пакет : 6 x BNC Машки Конектори премиум конекторите се дизајнирани да обезбедат безбедна и професионална квалитетна врска за кабелот RG6 coax. Тие исто така можат да се користат како адаптер за аудио и видео уреди и нудат полесна, посигурна врска од традиционалните конектори ЗА хексадецимално стегање БНК.

Декларирани спецификации

Product Name:
BNC Plug
Material of the Inner Core:
Copper
Shell Material:
Stainless Steel
Connection Type:
No Welding
Characteristic Impedance:
5 Ohm
Body Size:
14X63mm(DxL)
Package:
6 x BNC Male Connectors
The premium connectors are designed to provide a secure and professional quality connection for the RG6 coax cable. They also can be used as an adapter for audio and video devices and offer an easier, more reliable connection than traditional hex crimp BNC connectors. Featuring an impedance of 75 Ohm, these connectors are constructed of anti-corrosion high grade metal with high quality metal plated housing while offering a tight secure connection (via a BNC locking mechanism). When used in conjunction with quality cables, these easy to use adapters offer a reliable connection and long-lasting results :

Комплементите на стоката