.

.

Неутрогена чиста цинк оксид лосион за сончање на сончање со широк спектар SPF 50 UVA/UVB заштита, отпорен на вода, хипоалергичен и не-мрсен минерален сончање, без парабен,

Неутрогена чиста цинк оксид лосион за сончање на сончање со широк спектар SPF 50 UVA/UVB заштита, отпорен на вода, хипоалергичен

Оценка на стоката:

DEN 153.28
Достапност
Производот е достапен

Формулиран со 100% цинк оксид активна состојка на сончање за заштита од минерален широк спектар UVA/UVB Технологија на сув допир за не-мрсна, лесна завршница. Хипоалергичен и не-комедогени (нема да ги заглави порите). Отпорен на пот и вода (до 80 минути). Тестиран дерматолог. Апсорбира, рефлектира и распрснува UVA и UVB зраци пред да ја допрат кожата. Негреална формулација што е лесно да се шири на кожата. 3-флуидни унци на неутрогена чиста цинк оксид минерална допир лосион за сончање со широк спектар SPF 50 за супериорна заштита од стареење на УВА и согорување на УВБ зраците за да се спречи изгореници од сончање. Специјално формулираниот лосион за сончање отпорен на вода е направен со природно извори 100% цинк оксид и содржи технологија на Pure Screen за да ги апсорбира, рефлектира и распрскува опасните сончани. Нашиот чиста лосион за сончање на телото е без мирис, парабени, фталати, бои и груби хемикалии и карактеристики на технологија за сув допир за да се обезбеди оваа чиста сончаница да се суши со не-мрсна завршница. Хипоалергичен, не-комедогени и лесен сончање без нафта од #1 дерматологот што го препорача брендот Sun Care, за моќна заштита од штетните зраци на Сонцето. Доволно нежно за чувствителна кожа, овој минерален лосион за сончање е доделен на Националната асоцијација за прифаќање на Здружението на егзема и е погоден за секојдневна употреба. Аплицирајте пред изложеноста на сонце за да се заштитите за време на активности на отворено, како што се велосипедизам или пешачење. 3-флуидни унци на неутрогена чиста цинк оксид минерална допир лосион за сончање со широк спектар SPF 50 за супериорна заштита од стареење на УВА и согорување на УВБ зраците за да се спречи изгореници од сончање. Специјално формулираниот лосион за сончање отпорен на вода е направен со природно извори 100% цинк оксид и содржи технологија на Pure Screen за да ги апсорбира, рефлектира и распрскува опасните сончани. Нашиот чиста лосион за сончање на телото е без мирис, парабени, фталати, бои и груби хемикалии и карактеристики на технологија за сув допир за да се обезбеди оваа чиста сончаница да се суши со не-мрсна завршница. Хипоалергичен, не-комедогени и лесен сончање без нафта од #1 дерматологот што го препорача брендот Sun Care, за моќна заштита од штетните зраци на Сонцето.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката