.

.

Маица за маскирна маскирна маица од британска ДПМ ДПМ

Маица за маскирна маскирна маица од британска ДПМ ДПМ

Оценка на стоката:

DEN 301.92
Достапност
Производот е достапен

100% памук Повлечете го затворањето. Направено од 100% памук. Маици со кратки ракави со памук во британскиот DPM Camo.sine reationse во 1950-тите години, ДПМ стана една од најпопуларните модели на камо во светот. Масивен опсег на современи модели на маскирна се засноваше на ДПМ, при што верзиите на ДПМ сè уште ги користат земјите што го зголемуваат светот. ДПМ се залага за нарушувачки маскирен материјал, е препознатлив по својата зелена, црна и кафеава шема. Тие се направени од 100% памук, правејќи многу удобно вклопување. Тие имаат јака на вратот на екипажот и ја карактеризираат популарната шема на камуфлажа на шумски предели. Тие се идеален роденден, Божиќ или Денот на татковците.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката