.

.

M3-0,5 x 25mm, DIN 965 / ISO 7046, метрички, машински завртки, рамен од тип на вдлабнатина, челик, цинк обложен

M3-0,5 x 25mm, DIN 965 / ISO 7046, метрички, машински завртки, рамен од тип на вдлабнатина, челик, цинк обложен

Оценка на стоката:

DEN 2903.84
Достапност
Производот е достапен

Машинските завртки се дизајнирани за апликации со пред-прислушувана дупка или се спарени на наводна орев Вдлабнатиот Pozidriv овозможува зголемен вртежен момент, додека го намалува ризикот од возење од кампот.8 челик е низок или среден јаглероден челик со минимална јачина на затегнување од 420 N/mm-2 (MPa). Машинските завртки се дизајнирани за апликации со пред-прислушувана дупка или се спарени на наводна орев. Вдлабнатиот Pozidriv овозможува зголемен вртежен момент, додека го намалува ризикот од возење од кампот.8 челик е низок или среден јаглероден челик со минимална јачина на затегнување од 420 N/mm-2 (MPa). Дијаметар (номинален) : М3 Дијаметар (димензија) : 3мм навојка на нишка : 0,5 должина (номинална) : 25мм должина на навој (минимум) : 23,35мм Големина на вдлабнатина : #1 Дијаметар на главата : 5,6мм Висина на главата : Категорија : 1,65мм Категорија : Машински завртки Систем на мерење : метрички бренд : Аспен сврзувачки елементи-Стил на глава : Рамен бројачи на главата на главата Детали : 90 степени на шалтерски стил на погон : Крушиформски погон на погон на вдлабнатина Детали : Позидрив тип z Тема Должина : Целосна нишка Упатство за навој : Десна материја Материјал за навој : Челик материјал Одделение : Класа 4.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката