.

.

Дијагонална лента за дијагонална цвест, водоотпорен водач за шиење на лента за шиење за шиење машина за шиење за да се означи 14-инчи на машината

Дијагонална лента за дијагонална цвест, водоотпорен водач за шиење на лента за шиење за шиење машина за шиење за да се означи 14-инчи на

Оценка на стоката:

DEN 95.84
Достапност
Производот е достапен

✔ 【Лесно е да се олупи】 : Нашата дијагонална лента за цвест има идеална лепливост, и лесно е да се справиме без да оставите лепливи остатоци откако ќе ја излупите лентата, но препорачувате да ја отстранувате или замените лентата често или после секој проект за да избегнете остаток на вашиот машина ✔ 【Пријавете се на】 : Нашата дијагонална лента е направена со лента за Washi, која е поставена на предниот дел на машината за шиење за да дејствува како водич кога ќе го шиете дијагоналниот цвест и е водена од црвените, црните и сините линии. ✔ 【Прекрасен дизајн】 : Ова е одличен производ помага со совршени споеви од четвртина инчи, а со дијагонални споеви за шиење директно дијагонални споеви без да се обележуваат какви било линии, додаток за цвест од двете страни. ✔ 【Упатства за употреба】 : Црвената линија во центарот е усогласена со машинската игла, сините и црните линии од двете страни се 1/4 инчи од центарот од секоја страна, што претставува раб од цвест од 1/4 инчи; Само ставете ја лентата со црвената линија на иглата како линија за бод. ✔ 【Гаранција за задоволство】 Ако имате какви било проблеми со квалитетот. Ве молиме, слободно контактирајте не преку следниве чекори подолу : „Најавете се“ → „Вашата сметка“ → „Вашите нарачки“ → Поставете прашање на производот “. ✔ 【Лесно е да се олупи】 : Нашата дијагонална лента за цвест има идеална лепило, и лесно е да се справиме без да оставиме лепливи остатоци откако ќе ја излупите лентата, но препорачуваат да ја отстраните или замените лентата често или по секој проект за да избегнете остаток на вашата машина. ✔ Аплицирајте на 】 : Нашата дијагонална лента е направена со лента за миење, која е поставена на предниот дел на машината за шиење за да дејствува како водич кога ќе го шиете дијагоналниот цвест и е водена од црвените, црните и сините линии.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката