.

.

Шорцеви или кулоти во стилот на Бурда, Код 6138 Комплет за шема за шиење, големини 8-18, разнобојни

Шорцеви или кулоти во стилот на Бурда, Код 6138 Комплет за шема за шиење, големини 8-18, разнобојни

Оценка на стоката:

DEN 187.68
Достапност
Производот е достапен

Пакетот за шема за шиење на жените доаѓа со шаблони за шиење, препораки за ткаенини, парчиња шема, водичи за големина и упатства за (1) пар шорцеви и (1) пар кулоти Може да се направат шаблони за панталони за да одговараат на големината на Мис 8-18 (европски големини 34-44). Кулоти со високи половини или кратки модели на шиење за жени се направени со странични џебови и предни плети, додека широките ленти за половината се нагласени со лента за вратоврска или закосен појас направен од ткаенина. Нашите модели на облека за шиење се направени со упатства за англиски, шпански и француски, заедно со препораките за мулти-јазици. Моделите во стилот на Бурда се гордо дизајнирани во Германија и се направени во Соединетите држави. Пакетот за шема за шиење на жените доаѓа со шаблони за шиење, препораки за ткаенини, парчиња шема, водичи за големина и упатства за (1) пар шорцеви и (1) пар кулоти. Може да се направат шаблони за панталони за да одговараат на големината на Мис 8-18 (европски големини 34-44). Кулоти со високи половини или кратки модели на шиење за жени се направени со странични џебови и предни плети, додека широките ленти за половината се нагласени со лента за вратоврска или закосен појас направен од ткаенина.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката