.

.

Пена Јаглен И Бела Пена Јама Коцки/Блокови 8 х 8 х 8 за Гимнастика, Бесплатни Курсеви И Паркур, Скејтборд Паркови, БМХ, Брануваа Арени

Пена Јаглен И Бела Пена Јама Коцки/Блокови 8 х 8 х 8 за Гимнастика, Бесплатни Курсеви И Паркур, Скејтборд Паркови, БМХ, Брануваа Арени

Оценка на стоката:

DEN 1.67
Достапност
Производот е достапен

Нашите коцки од пена 8 "х 8" х 8 " се направени во САД и се сечат од полиуретанска пена со висока густина од 1,8 – 44 фунти стапка на компресија. Коцките од јама од пена пена нудат одлична апсорпција на енергија и перница при слетување во јама од пена за различни активности, вклучувајќи гимнастика, слободно трчање, паркур, скејтборд, БМХ, брануваа итн. Сертипур-САД Сертифициран : Направен без супстанции што го осиромашуваат озонот, жива, олово и други тешки метали; направен без фталати регулирани од Комисијата за Безбедност на Потрошувачки Производи; ниски ЕМИСИИ НА VOC (Испарливо Органско Соединение) за квалитетот на воздухот во затворените простории (помалку од 0,5 делови на милион). Контактирајте не за прилагодено намалување на пена на (310) 307-9540 ако ви треба одредена сопствена големина. Ние нудиме различни големини на коцки од 4 инчи до 10 инчи и во јаглен и во бело. Пена јама коцки доаѓаат во пакувања на 10, 20, 30, 50, 100, 500, и 1000. Вашите Коцки Од Јама од Пена од Пена ќе дојдат спакувани во вакуум. Откако пакетот ќе се отвори веднаш за да се осигура дека пената ја задржува својата оригинална големина и форма.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката