.

.

РИКИ Месинг Плоча Бакар Лим Бакар Метал Лим Фолија Што Е Погоден За Заварување и Браз 0. 15мм х 300мм х 300мм Метална фолија

РИКИ Месинг Плоча Бакар Лим Бакар Метал Лим Фолија Што Е Погоден За Заварување и Браз 0. 15мм х 300мм х 300мм Метална фолија

Оценка на стоката:

DEN 0.33
Достапност
Производот е достапен

Дебелина : 0,15 мм Димензија : 300мм х 300мм х 0. 15 мм( Л х ш х). Пакет Вклучени : 1pc x бакар лист. Топлинска спроводливост, електрична спроводливост,. Месинг лист ролна може да биде заварена, може да се обработи на ракотворби, декоративни делови, додатоци итн. Изработен од месинг материјал, кој има добри механички својства и добра обработка што може да издржи обработка на топол и ладен притисок опис : 300мм х 300мм Бакарни Цу Метални Плочи Спецификации : Материјал : Бакарна Дебелина : 0,15 Мм Големина На Панелот : 300мм х 300мм( Л х Ш)Количина : 1 парчиња карактеристики : погоден е за заварување и браз. Сечење Со Професионална машина за сечење и безбедно користење. После тоа задолжително исплакнете и исушете така што без никакви водени дамки. За убава топлинска спроводливост, електрична спроводливост , еластичност. Вклучен пакет : 1 х бакарен лист забелешка : Лесното снимање и различните дисплеи може да предизвикаат бојата на предметот на сликата малку поинаква од вистинската работа. Дозволената грешка при мерењето е+/- 1- 3 км.Апликации : самостојни проекти, декорација на згради, индустриски, електронски, опрема и така натаму.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката