.

.

ECYC 4pcs 3d Печатач Работна Маса 2020 Т-Слот Алуминиумски Профил Истиснување 100mm до 800mm Должина Линеарна Железница

ECYC 4pcs 3d Печатач Работна Маса 2020 Т-Слот Алуминиумски Профил Истиснување 100mm до 800mm Должина Линеарна Железница

Оценка на стоката:

DEN 1.33
Достапност
Производот е достапен

Користејќи ја најновата технологија за елоксирање, структурата е помазна и поцврста, а работниот век е подолг Сите додатоци За т-слот (како Што се т-ореви) можат да одговараат на алуминиумските профили на т-слот. Алуминиумските профили на т-слот поддржуваат линеарно движење, можете да изградите како 3д печатач и така натаму. Стандардни т-слот алуминиумски профили екструзии се совршени за сопствени машински рамки, работни станици, прототипови, чување и многу повеќе цели. Примена : научни, електроника, лаборатории, домашни технички проекти, дисплеи, експонати, роботика итн. Карактеристики : Користејќи ја најновата технологија за елоксирање, структурата е помазна и поцврста, а работниот век е подолг. Сите додатоци За т-слот (како Што се т-ореви) можат да одговараат на алуминиумските профили на т-слот. Алуминиумските профили на т-слот поддржуваат линеарно движење, можете да изградите како 3д печатач и така натаму. Стандардни т-слот алуминиумски профили екструзии се совршени за сопствени машински рамки, работни станици, прототипови, чување и многу повеќе цели. Примена : научни, електроника, лаборатории, домашни технички проекти, дисплеи, експонати, роботика итн. Спецификации : Име : Алуминиумски Профил Рамка Материјал : Алуминиумска Легура (6063 Т5) Боја : Сребрена Големина : Како Што е прикажано Пакетот Вклучува : 4 парчиња Алуминиумски Профил Рамка Белешки : 1.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката