.

.

Columbiaенски Women'sенски Стенли Парк С.С.

Columbiaенски Women'sенски Стенли Парк С.С.

Оценка на стоката:

DEN 315.36
Достапност
Производот е достапен

Изберете Големина за да ја видите политиката за враќање за предметот 91% полиестер, 9% еластан. Затворање на копчињата. Омни-сенка UPF 50 Заштита на сонце. Омни-Вик ја повлекува влагата од телото, така што потта може брзо да испари. Удобно истегнување. Омни-сенка : Бидете безбедни и заштитени. Омни-сенка блокира UVA и UVB зраци за да се спречи изгореници од сончање и долгорочно оштетување на кожата. Тесната конструкција на ткаењето со UV апсорбирачки предива го блокира целиот спектар на штетни сончеви зраци. Омни-Вик : Крајната технологија за управување со влагата за отворено. Омни-Вик брзо ја преместува влагата од кожата во ткаенината каде што се шири низ површината за брзо испарување-држејќи се ладно и облеката да се исуши. Удобно истегнување : Овој ракав со половина должина е направен од полиестерска мешавина која нуди истегнат перформанси и широк спектар на движење. Разновиден слој : Околу целодневен класик, оваа лесна маичка е доволно разноврсна за да ве одржи ладно, суво и заштитено од сонцето-или да додадете лесно слоеви со друга облека, за паметна топлина за губење. Изградено до последно : Вниманието на Колумбија на деталите е она што ја издвојува нашата облека од другите. Ние користиме само материјали со највисок квалитет, стручно изработка и трајно шиење. Ова е долготрајна кошула што сигурно ќе ја уживате за следните сезони. 91% полиестер, 9% еластан. Затворање на копчињата. Омни-сенка UPF 50 Заштита на сонце. Омни-Вик ја повлекува влагата од телото, така што потта може брзо да испари. Удобно истегнување. Омни-сенка : Бидете безбедни и заштитени. Омни-сенка блокира UVA и UVB зраци за да се спречи изгореници од сончање и долгорочно оштетување на кожата. Тесната конструкција на ткаењето со UV апсорбирачки предива го блокира целиот спектар на штетни сончеви зраци. Омни-Вик : Крајната технологија за управување со влагата за отворено. Омни-Вик брзо ја преместува влагата од кожата во ткаенината каде што се шири низ површината за брзо испарување-држејќи се ладно и облеката да се исуши. Удобно истегнување : Овој ракав со половина должина е направен од полиестерска мешавина која нуди истегнат перформанси и широк спектар на движење.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката