.

.

Кула на Power Power Original 1983 Sylvester & Hot Band Freeborn Hall UC Davis

Кула на Power Power Original 1983 Sylvester & Hot Band Freeborn Hall UC Davis

Оценка на стоката:

DEN 3.33
Достапност
Производот е достапен

Оригинално прво печатење во 1970 година Во состојба на нане. Оригинално прво печатење во 1970 година. Во состојба на нане. Tower of Power Sylvester 1970 1-ви постер за печатење на концерт Freeborn Hall UC Davis Tower of Power, Sylvester & The Hot Band на Универзитетот во Калифорнија, Дејвис 29 септември 1970 година. Оригинално 1 печатење од Карсон-Морис Студио. Asucd со златни треска продукции. Се одликува со слика на изведувачи на Rock-Ola Jukbox : Tower of Power, Sylvester & The Hot Band Illustrator : Carson-Morris Studios Место : Freeborn Hall, UC Davis, CA Датум : 9/29/1970 Големина : 12 "x 18" Состојба состојба : Нане.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката