.

.

Теин СКБ74-АУБ00 С. Технологија Спуштање Пролет за Хонда Фит

Теин СКБ74-АУБ00 С. Технологија Спуштање Пролет за Хонда Фит

Оценка на стоката:

DEN 1.67
Достапност
Производот е достапен

Хром ВАНАДИУМ САЕ9254В изградба Прогресивен дизајн на пролетната стапка. Вклучува придушувачка гума на одредени апликации. Зелен прав палто заврши. Развиен за употреба заедно со амортизери ЗА замена НА ОЕМ или ОЕМ. Tech springs нудат приближно пад од 1,5 инчи за поагресивен изглед и зголемена способност за задржување на патиштата. Дизајниран да се користи со оем или ОЕМ замена шокови. Секоја апликација е тестирана на патишта Во Северна Америка за соодветна рамнотежа помеѓу перформансите и удобноста. Доаѓа со 1 година ограничена гаранција, должината на пружината е загарантирана да не попушта повеќе од 5 милиметри и да биде јасна од какви било дефекти на производителот.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката