.

.

Instarry DIY 5D комплети за сликање на дијаманти целосна вежба златна паднати лисја мозаик вез за домашна декора дневна соба 59.1x22 инчи

Instarry DIY 5D комплети за сликање на дијаманти целосна вежба златна паднати лисја мозаик вез за домашна декора дневна соба 59.1x22

Оценка на стоката:

DEN 0.67
Достапност
Производот е достапен

1* Дијамантски сликарство и комплет за дијаманти и пинцети 2* Алатки (пенкало за дијаманти, фиока за дијаманти, цврст лепак). Област за залепување : Целосна вежба. Облик : Тркалезен дијамант. Материјал : 5Д смола дијамант, платно. П : Дали треба да подготвам други алатки?. О : Производот ги содржи сите алатки и материјали што ви се потребни. Само треба да уживате во тоа. П : Тркалезен или квадратен дијамант? Дали е ова делумно или целосно подрачје за залепување?. О : Тркалезен дијамант и убаво е! Тоа е целосно сликање со дијаманти за залепување. Ова значи дека целата своја слика е покриена со дијамантски точки. П : Што треба да направам ако истечам од дијаманти?. О : Можете да користите имагинација и да ги замените со дијаманти од други бои. Или нашата услуга по продажбата може да ви обезбеди повеќе дијаманти. П : Дали сликата има лепило на неа?. А лепилото е покриено со транспарентна заштитна хартија. Можете да залепите дијаманти додека ја движите транспарентната хартија. П : Може ли 10 -годишник да го стори ова?. О : Мојата 8 -годишна внука прави помала слика за дијамантската уметност, па би помислила дека 10 -годишник би можел да го стори тоа. Постојат 2 комплети алатки за нас да ги направиме заедно. Тоа беше многу среќно попладне. 【Голема големина】 Instarry се фокусира на сликарство со голема големина од 5Д дијаманти. Голема големина значи појасни обрасци и повеќе детали за движење. Шарена и тродимензионална, поубава од вез на вкрстено бод. Комплетот за сликање со дијаманти е лесен за реализирање на класични уметнички дела, ќе уживате во задоволството од правењето. Sparce 26 аспекти кои се пенливи】 Површината на дијамантот има 26 аспекти што изгледаат повеќе сјајни, а целата слика се чувствува поживописно и поубаво. Тркалезната дијамант се поскапи од квадратниот дијамант и имаат подобар сјај и издржливост. 【Споделете ја радоста】 Завршувањето на DIY Diamond Art е процес на прилагодување и споделете среќно време со вашето семејство или пријатели. Willе се подобри во соработката на родител-дете во образованието кога ќе ја завршите оваа дијамантска слика со вашето дете. И може да развие трпеливост, да доживее чувство за достигнување. 【HD Canvas】 Печатење со висока дефиниција Целосното платно за вежбање нема да ги направи вашите очи уморни во процесот на правење комплети за дијамантска уметност. И самата слика има леплива позадина, не грижете се за дијамантот што паѓа од платно. 【После услугата】 Ние нудиме бесплатна услуга за дијаманти за повторно испраќање. Не треба да се грижите за недостатокот на дијаманти. Завршеното сликарство со дијаманти е погодно за украсување дома, спална соба, канцеларија, ресторан, бар, итн. И тоа е добар подарок за роденден и фестивали. 【Голема големина】 Instarry се фокусира на сликарство со голема големина од 5Д дијаманти. Голема големина значи појасни обрасци и повеќе детали за движење.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката