.

.

Дијагноза на кожата Дијагноза Анализатор на косата, 1000mAh 5x до 200x фоликула фоликул детектор на кожата WiFi USB Analyzer за анализа на кожата 8 Бели LED дигитален микроскоп за с

Дијагноза на кожата Дијагноза Анализатор на косата, 1000mAh 5x до 200x фоликула фоликул детектор на кожата WiFi USB Analyzer за анализа

Оценка на стоката:

DEN 332.80
Достапност
Производот е достапен

Апликација : Нашиот анализатор на скалпот за коса има широк спектар на апликации и може да се користи во вашите сопствени домаќинства, институции за убавина, центри за управување со скалпот, итн Функција : Нашиот анализатор на фоликули за коса може автоматски да ги анализира податоците за затнат фоликули на косата, чувствителна скала, вода и рамнотежа на маслото, оштетена коса и густина на косата и даваат релевантни предлози. Насочен : Нашиот анализатор за детектор на коса може да ги таргетира фоликулите на косата на вашето здравје. Користејќи сликање на сензори со висока резолуција, скалпот може да се види појасно, што помага да се открие здравјето на скалпот. Преносен преносен : Нашиот анализатор за детектор на коса има вградена батерија од литиум од 1000m Ah, дизајн што може да се полни, лесен за носење на отворено за да ја тестира состојбата на кожата. Јасно : Нашиот детектор за фоликули за коса може да прикаже слики во реално време, има зголемување од 5‑200x, 8 бели LED светло -чипови и има осветленост, што ќе биде повеќе интуитивно и чисто. Спецификација : Тип на ставка : Детектор за коса Анализа на материјал : ABS, Alloy Model : HT-BW35 Controller : голема брзина (M-JPEG), CMOS Sensormagnification : 5x-200xbattery Спецификација : литиум батерија, 1000m Ah (вграден во) Фото : Snap Shootlight Source : 8 Бели LEDS /0-30000 LX (вграден) Резолуција : 1024x768 Focus Опсег : Приближно.

Декларирани спецификации

Item Type:
Hair detector analyser
Material:
ABS, alloy
Model:
HT-BW35
Controller:
High speed (M-jpeg), CMOS Sensor
Magnification:
5X-200X
Battery Specification:
Lithium battery, 1000mah(built in)
Photo:
SNAP Shot
Light Source:
8 white LEDs/0-30000 LX( built in)
Resolution:
1024x768
Focus Range:
Approx. 0-4cm/0-1.6in
Supported Operating Systems:
for and for iOS
Connection Method:
WIFI wireless and USB interface
Need To Download APP:
HotMac
Frame Rate:
20-30f/s at 500 LX brightness
Detector Size:
Approx. 142 x 37mm / 5.6 x 1.5in
How to Use:
1.DownloadtheAPPhotmaconthemobilephone,turnontheswitchonthesideofthefluctuationdetector,turnonthewifionthemobilephone,andconnecttoHTBW35.Ifapasswordisrequired,enter12345678:
2.Forotheroperatinginstructions,seethemanual:
Package List:
1 x Hair Detector Analyser:
1 x Base:
1 x Instruction Manual:
1 x Charging Cable:

Комплементите на стоката