.

.

Сјаен лист DHT PRO шампон и балсам со прокапил и капиксил за опаѓање на косата, оригиналниот шампон и балсам со DHT со прокапил, блокатори на DHT за третман на губење на ко?

Сјаен лист DHT PRO шампон и балсам со прокапил и капиксил за опаѓање на косата, оригиналниот шампон и балсам со DHT со прокапил, блокатори

Оценка на стоката:

DEN 313.60
Достапност
Производот е достапен

Напредна формула за губење на косата - Сјаен лисја DHT Pro шампон и балсам е составена од прокапил што промовира здрав скалп и капиксил што ги запира ефектите на DHT, хормон што предизвикува губење на косата Посилни нишки за коса - Нашата формула користи кофеин, масло од чајно дрво, масло од лаванда, биотин и други природни состојки за да го зајакне здравјето на скалпот. Ова промовира раст на здрави нишки за коса кои се посилни почеток од корените до нивните совети. Нежно на скалпот - Маслото од чајно дрво помага да се стимулираат фоликулите на вашиот скалп со зголемување на циркулацијата на крв и кислород до корените на вашата коса, додека маслото од лаванда помага да се смири чувствителната кожа на вашиот скалп за да можете да доживеете помалку иритација кога користите овој производ. Навлажнувачки шампони - нашите шампони се ослободени од сулфати кои можат да ја исушат косата и да го иритираат скалпот. Со навлажнувачка формула, сјајните шампони од лисја помагаат да ја задржите косата мека и мазна во текот на денот. Одлично за сите типови на коса - без разлика дали имате опаѓање на косата или се обидувате да ја спречите, нашите шампони и балсами се ваши пријатели! Тие работат за сите типови коса, вклучувајќи кадрава и текстурирана коса. Исто така, помага при првут и мрсни проблеми со скалпот. Напредна формула за губење на косата - Сјаен лисја DHT Pro шампон и балсам е составена од прокапил што промовира здрав скалп и капиксил што ги запира ефектите на DHT, хормон што предизвикува губење на косата. Посилни нишки за коса - Нашата формула користи кофеин, масло од чајно дрво, масло од лаванда, биотин и други природни состојки за да го зајакне здравјето на скалпот. Ова промовира раст на здрави нишки за коса кои се посилни почеток од корените до нивните совети. Нежно на скалпот - Маслото од чајно дрво помага да се стимулираат фоликулите на вашиот скалп со зголемување на циркулацијата на крв и кислород до корените на вашата коса, додека маслото од лаванда помага да се смири чувствителната кожа на вашиот скалп за да можете да доживеете помалку иритација кога користите овој производ.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката