.

.

Комплет за третман на себореичен дерматитис за полно тело - шампон со салицилна киселина и гел за туширање со тресет кал и маслиново масло за длабоко чистење и чист?

Комплет за третман на себореичен дерматитис за полно тело - шампон со салицилна киселина и гел за туширање со тресет кал и маслиново

Оценка на стоката:

DEN 604.80
Достапност
Производот е достапен

? 2023 Нов терапевтски шампон - формулиран за третман на себореичен дерматитис Исто така ефикасно како псоријаза, егзема или шемпон од првут. ? Природна, но сепак силна - фузија на научно докажана салицилна киселина и органски тресет за да се намали црвенилото, пропаѓањето и е ефикасен третман на сув чешање на скалпот. Подмладување на скалпот Оваа оригинална формула го смирува скалпот и нежно ексфолира скали и снегулки. Длабоко го чисти скалпот и ја оживува косата до нов раст. ✔ Поддржано од науката : Научното истражување наречено „ПЕТ : природен извор за дерматокосметика и дерматотерапевтика“ беше објавено веќе во 2009 година. Националниот институт за здравство на САД и многу други зборуваат за научниот доказ што ги покажува позитивните ефекти на балнеолошкото тресење врз ублажувањето Егзема, дерматитис, розацеа и псоријаза. ? Добијте псоријаза и олеснување на егзема сега : тресет што се користи во овој крем за туширање е 100% органски и собрана од локација која е исклучително богата со фулвични и влажни киселини. Тој е лабораториски тестиран и сертифициран за да ги почитува строгите барања за безбедност на козметиката на Европската унија. Заедно со маслиновото масло, има моќ да го намали воспалението на кожата, чешање и ронлива кожа, што го прави идеален за дневната рутина за туширање. ? 2023 Нов терапевтски шампон - формулиран за третман на себореичен дерматитис. Исто така ефикасно како псоријаза, егзема или шемпон од првут. ? Природна, но сепак силна - фузија на научно докажана салицилна киселина и органски тресет за да се намали црвенилото, пропаѓањето и е ефикасен третман на сув чешање на скалпот. Подмладување на скалпот Оваа оригинална формула го смирува скалпот и нежно ексфолира скали и снегулки.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката