.

.

Дрвени копчиња од 100 парчиња, декоративни копчиња од дрво 2 дупки за тркалезни копчиња за деца рачно изработени за шиење со книги за запишување и занаетчиски занает?

Дрвени копчиња од 100 парчиња, декоративни копчиња од дрво 2 дупки за тркалезни копчиња за деца рачно изработени за шиење со книги за запишување

Оценка на стоката:

DEN 2.67
Достапност
Производот е достапен

Материјал : Овие дрвени копчиња се направени од бука, синтетичко дрво и пластичен материјал, што е здрав и издржлив Лесен за употреба : Копчињата за тркалезно дрво со 2 дупки можат лесно да се прикачат со помош на лепак, лента, нишка, лента и многу повеќе. Широка апликација : Декоративни копчиња за дрво се совршена декорација на DIY, одлично за белешка, правење кукли, сликање на деца со копче, шиење на облека, завршување на вашите проекти за капчиња и сл. Различни големини : Пакетот доаѓа со 5 големини на тркалезни дрвени копчиња за занаети, 10мм/11,5 ММ/12,5мм/15мм/18мм во дијаметар, многу ретро и гроздобер копчиња за шиење. Пакет : Доаѓа со 100 парчиња разновидни големини дрвени копчиња, кои сигурно можат да ги задоволат вашите потреби за проект DIY. Материјал : Овие дрвени копчиња се направени од бука, синтетичко дрво и пластичен материјал, што е здрав и издржлив. Лесен за употреба : Копчињата за тркалезно дрво со 2 дупки можат лесно да се прикачат со помош на лепак, лента, нишка, лента и многу повеќе. Широка апликација : Декоративни копчиња за дрво се совршена декорација на DIY, одлично за белешка, правење кукли, сликање на деца со копче, шиење на облека, завршување на вашите проекти за капчиња и сл.

Декларирани спецификации

Item Type:
Wooden Buttons
Material:
Beech, Synthetic Wood and Plastic
Specification:
100Pcs/Package
Model and Corresponding Size:
Approx. 10mm / 0.39in:
26pcs
Approx. 11.5mm / 0.45in:
20pcs
Approx. 12.5mm / 0.49in:
20pcs
Approx. 15mm / 0.59in:
20pcs
Approx. 18mm / 0.7in:
14pcs
Product Use:
Clothes Decoration
Package List:
100 x Wooden Buttons 1 x Box

Комплементите на стоката