.

.

3500 парчиња 7 големини 7/8 инчи налепници со големина на облека етикети ролни, LabelChoice црна тркалезна самостојна облека со големина на облека налепници за маици за обле

3500 парчиња 7 големини 7/8 инчи налепници со големина на облека етикети ролни, LabelChoice црна тркалезна самостојна облека со големина

Оценка на стоката:

DEN 1.67
Достапност
Производот е достапен

Специфијакција - дијаметар од 7/8 инчи/2,2 см, 7 ролни од 3500 парчиња налепници со големина на облека, секоја големина има 500 налепници Целосните големини ги покриваат XS, S, M, L, XL, XXL, XXXL, имаме доволно количина за да ги задоволиме сите ваши потреби, погодно да ги класифицираме големините на различна облека. Материјал со висок квалитет - Налепниците со големина на кошулата се изработени од високо квалитетни материјали за хартија, БПА бесплатно, хартијата за поддршка е обложена со силикон, што овозможува налепницата лесно да се отстрани од листот, а висококвалитетниот лепак го прави да се држи добро на ткаенината , пластична кеса за пакување, хартија и повеќето површини и нема да ја обои или оштети ткаенината. Лесен за употреба - Налепниците за етикети со големина за облека доаѓаат во 7 лесни дистрибуирани ролни, така што лесно можете да ги предадете и да ги организирате. Само-лепливата карактеристика ви овозможува да ја излупите и да се залепите директно каде сакате. Супер чист фонт - Налепниците на нашите етикети со големина на облеката се дизајнирани со јасен и висок стандарден фонт за контраст, отпечатени на висококвалитетна бела хартија во премиум црно мастило, така што вашите гости можат брзо да ја видат големината на облеката.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката